Doprava na Maledivách

Z České Republiky se na Maledivy nejrychleji, nejpohodlněji a nejlevněji přepravíme prostřednictvím leteckých společností. Let z Evropy na Maledivy trvá 12 hodin, letecké spojení z Prahy je velmi časté. Přímý let z Prahy neexistuje, cestu s jedním přestupem ve Frankfurtu nabízí spojení leteckých společností Condor a Lufthansa.

Ostatní letecké společnosti disponují lety se dvěma přestupy, a to v některém z evropských měst a Quataru. Přímé letecké spojení s Maledivami je z Německa nebo Rakouska, ceny za letenku bývají též výhodnější.

Po příjezdu na mezinárodní letiště v hlavním městě Malé, rozváží turisty na jednotlivé ostrovy transferová doprava v podobě vysokorychlostních lodí, helikoptér, hydroplánů (Air Taxi) nebo motorových člunů – dhoni.

Vysokorychlostní lodě mohou využít ti turisté, jejichž ostrov se nachází zhruba do 100 km od letiště. Tento způsob přepravy je z finančního hlediska velmi ekonomický, nicméně 100 km dlouhá cesta trvá přibližně 2,5 hodiny. Nejdražším typem přepravy je letecká doprava, kterou lze využít k cestě vzdálené více než 80 km. Nejlevnějším způsobem přepravy do místa určení je prostřednictvím lodí dhoni, které je však možno využít pouze pro velmi krátké vzdálenosti.

Na jednotlivých ostrovech se turisté nejčastěji pohybují pěšky, jelikož ostrovy jsou velmi krátké, nejdelší z nich nepřesahuje 8 km. Mezi jednotlivými ostrovy neexistuje pravidelná doprava, tu si však můžeme sjednat u personálu daného resortu. Mezi jednotlivými ostrovy je přeprava zajišťována motorovými čluny dhoni nebo baththell.

Mezi ostrovy Hanimaadhoo, Kadhdhoo, Kaa-dedhdhoo a Gan, existují pravidelné lety, které zajišťuje národní letecká společnost Air Maldives.

V hlavním městě je nejpoužívanějším dopravním prostředkem kolo nebo motocykl, turisté však nejčastěji využívají služeb taxi. Přeprava po hlavním městě prostřednictvím taxi je velmi příjemná a levná, za jakoukoliv vzdálenost zaplatíme pouze 1 USD.