Ubytování na Maledivách

Typickým ubytovacím zařízením na Maledivách jsou zahradní či nadvodní dřevěné bungalovy, jejichž střecha je vyrobena z tradičních došek. V celém maledivském souostroví se nachází 73 hotelových resortů, klienti se však mohou ubytovat i na lodi či jachtě.

Každé ubytovací zařízení je povinno vybrat od hostů ubytovací daň, která je stanovena ve výši 6 USD za osobu a noc. Přihlašovací povinnost v Maledivách neexistuje, většina ubytovacích zařízení od hostů vyžaduje registraci v knize hostů.

Nejpohodlnější cesta z letiště, do místa určení, vede vzdušnou trasou prostřednictvím malých taxi nebo moderními menšími letadly, které přistávají přímo na vodě před ubytovacím zařízením. K bungalovům, které se nacházejí nedaleko od letiště, dopraví turisty vysoce rychlostní motorový člun, tzv. speedboats.

Klasickým ubytováním na Maledivách jsou dřevěné bungalovy
Klasickým ubytováním na Maledivách jsou dřevěné bungalovy

K tradičnímu ubytování na Maledivách však patří bungalovy, které stojí přímo nad mořskou hladinou nebo v těsné blízkosti oceánu, na souši. Vybírat můžeme z široké nabídky rozličných typů, které se především liší kvalitou poskytovaných služeb a vybavením. Jednouché bungalovy disponují ložnicí, koupelnou a menší terasou, objekt je zařízen v jednoduchém stylu. V těch nejluxusnějších se nachází prostorná ložnice s prosklenými dveřmi, ze kterých můžeme pozorovat západ i východ slunce. Součástí je i luxusně vybavená koupelna, která vedle sprchového koutu disponuje velmi prostornou, masážní vanou a širokým sortimentem koupelnových doplňků, ke kterým patří vonné olejíčky, okvětní lístky, kvalitní mýdla či masážní oleje. Na prostorné terase, ze které se schází přímo do oceánu, se nacházejí komfortní lehátka, standardem jsou denně čisté ručníky.

Ubytování na lodi volí především milovníci podmořského světa, jelikož loď proplouvá mezi korálovými ostrovy a tudíž potápěčům i šnorchlistům poskytuje nevídané možnosti. Ubytovat se můžeme na plachetnici, která disponuje menší ubytovací kapacitou, čímž docílíme většího soukromí. Pokud dáváme přednost společenskému životu a zábavě, zvolme raději velkou plavební loď, která bývá alternativou většího rušného turistického střediska. Vybírat můžeme ze široké nabídky služeb a ubytování, kde platí, že za více peněz si budeme užívat vyššího luxusu a kvalitnějších služeb.

Na některých ostrovech se nacházejí luxusní hotelové komplexy, ke kterým patří např. hotel Hilton Maledives Resert and Spa, který se rozprostírá na jižním atolu Ari. Hotelový resort nabízí standardní ubytování v menších plážových vilkách, za příplatek je možnost ubytovat se v nadvodních, velmi luxusně vybavených vilkách. Resort disponuje širokou nabídkou spa a wellness programů, ke kterým patří nejrůznější masáže, bahenní zábaly či kosmetické procedury.

Ubytování, stejně jako ostatní služby, patří na Maledivách k velmi drahým záležitostem. Za noc a osobu v nejlevnějším bungalovu zaplatíme přibližně 60 USD.